OPIEKUN MINISTRANTÓW W LATACH 2015-2016 O. MIECZYSŁAW ŁACEK I ZAŁOZYCIEL STRONY INTERNETOWEJ I FB
Zlewej strony na zdjęciu paulin O. Mieczysław Łacek, opiekun misnistrantów z Leśnej Podlaskiej a zarazem  trener zwycięskiej druzyny!!!!!

Wielki finał  4 czerwca 2015 roku wyłonił aktualnych mistrzów diecezji siedleckiej, którymi są: w kategorii młodzik - Leśna Podlaska

W rozgrywkach wzięło udział ponad 700 osób! Zgłoszonych zostało 68 drużyn, które walczyły między sobą o zaszczyty tytuł mistrzowski. 16 z nich zakwalifikowało się do wielkiego finału, który odbył się na stadionie treningowym Pogoni Siedlce 4 czerwca 2016 roku. Wielki finał wyłonił aktualnych mistrzów diecezji, którymi są: w kategorii młodzik - Leśna Podlaska, zaś w kategorii junior - Komarówka Podlaska.

W sobotę 4 czerwca po południu zakończyły się finały Ligii Ministrantów Diecezji Siedleckiej. Po wielomiesięcznych zmaganiach, w których udział wzięło 68 drużyn z terenu całej diecezji, do finałowej walki stanęło 16 drużyn podzielonych na dwie kategorie wiekowe.

W kategorii „młodzik”, gdzie zmagali się zawodnicy ze szkół podstawowych, wstąpiły drużyny z parafii: Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej, Drelowa, Leśnej Podlaskiej, Kodnia, Miętnego, Komarówki Podlaskiej, Parczewa i Zbuczyna. Wśród „Juniorów”, czyli zawodników z gimnazjów, wspomaganych przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zagrali zawodnicy z parafii: Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej, Jedlanki, Komarówki Podlaskiej, Mokobód, Sobień Jezior, Samogoszczy, Ulana i Terespola.

Jak przystało na ministrantów turniej rozpoczęto od wspólnej modlitwy i przypomnienia zasad fer play. Później na boiskach w kompleksie sportowym przy ul. Jana Pawła II w Siedlcach rozpoczęła się sportowa rywalizacja. Poziom był naprawdę wyrównany i żaden zespół nie poddawał się, do końca zmagając się o jak najlepszy wynik. Liczby i tabela wyników pozostała jednak nieubłagana i po rozegraniu meczów grupowych zostały wyłonione najlepsze czwórki w obu kategoriach. A nie było to łatwe, ponieważ w niektórych przypadkach decydował tylko bilans bramek.

Do ścisłego finału awansowały zespoły z: Leśnej Podlaskiej, Kodnia, Komarówki i Zbuczyna w kategorii „Młodzik”, a w „Juniorach” z Białej Podlaskiej, Komarówki, Samogoszczy i Terespola.

Mecze finałowe były jeszcze bardziej zacięte od tych grupowych. Dwukrotnie o końcowym wyniku musiały decydować rzuty karne.

Ostateczne wyniki przedstawiają się w następujący sposób:
„Młodzik”
I – Leśna Podlaska
II – Twierdza Kodeń
III – Zbuczyn
IV – Komarówka Podlaska
„ Junior”
I – Komarówka Podlaska
II – Terespol
III – Parafia Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej
IV – Samogoszcz

Turniej zakończyła uroczysta dekoracja najlepszych drużyn i poszczególnych nagrodzonych zawodników. Gdy sportowe emocje opadły zawodnicy mieli chwilę czasu aby ze sobą porozmawiać i wykonać pamiątkowe zdjęcia.

Organizator Turnieju, którym jest Diecezjalne Duszpasterstwo Służby Liturgicznej, składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w organizację tego wydarzenia.

Zawodnicy będą mieli szansę na rewanż podczas IX Diecezjalnego Koczowiska Ministrantów, które odbędzie się 25 czerwca w Nowym Opolu k. Siedlec.

Diecezjalne Duszpasterstwo Służby Liturgicznej[MSz]
Ministranci ze zwycięskimPucharem i
ze złotymi medalami wraz z O. Mieczysławem Łackiem
A OOOOOOTOOOOOO  NAAAAAAASZ PUUUUUUCHAAAAAARRRRR!!!!!